Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 27-09-2007, 14:03   #1
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie Didi's burrow czyli Jenot, Zajonc i Mala-Biala-Glizda

Hejka.
jeśli kogo interesuje zielsko, zwierzaczki i architektura - zapraszam! Z góry też zaznaczam że większość fot będzie hiszpańska. Zaznaczam teraz żeby potem nie tłumaczyć tego co drugą fotę Dla mnie każdy widok tutaj to ciągle egzotyka i mam nadzieję że znajdzie się paru chętnych by na tę egzotykę popatrzeć!

Wchodzących do galerii później niż powstawała z góry przepraszam za pewne zmiany i braki zdjęć psujące ciągłość narracji. Taka życia i wola prowadzącej galerię.

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 14-05-2013 o 17:14
Deirdre jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 27-09-2007, 14:46   #2
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

passiflora (znaczy maracuja)

pseudo mimozowo-akacjowe drzewko, nie mam pojęcia co też to jest... (EDIT: to Akacja jedwabista)

krzaczuszek opuncji mojego wzrostu (170) - ma i pączki i kwiaty i owoce - oczywiście MUSIAŁAM wszystko to pomacać. Przy owocach przypomniało mi się że maja one identyczne kolce jak sama opuncja. Za późno. Dłubałam otem te igiełki godzine!

a taki sobie krzaczor yukki

A oto wspomniane i pokazane już w Cafe papużki na wolności. Z tym że tamte gniazdo było skromne,dla 1 pary, a tutaj to wielopokoleniowy moloch wieloma wejściami z każdej strony. A bywaja i większe gniazda tylko nie zawsze je widać dobrze aparatem spomiędzy liści

papuga też musi jeść. Czemu nie dojrzałe figi?

fota nieciekawa kolorystycznie - dzien byl wybitnie pochmurny. no ale jak poprosić modelkę by popozowała przy słoneczku?

jak już jesteśmy przy ptakach - strasznie tu dużo dzięciołów zielonych. Spotykam je w wielu miejscach.

Kiciusie- strasznie tu dużo kotów o niesamowitych umaszczaniach, np takie

i oba to sa koty dzikie, podwórzowo-uliczne. Bardzo tu dużo kotów błekitnych, syjam, prawdziwie brązowych,białych no i z klasycznym spiralnym pręgowaniem. Sa przepiękne, szkoda że wychodzą głównie nocami. Trudno je ufocić. Za to zwykłych czarnych czy burych jak na lekarstwo...

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 19-04-2011 o 08:23
Przeczytany 27-09-2007, 14:50   #3
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

no i jak to w Hiszpanii - corrida. Nie pochwalam jej, wręcznie nie cierpię. Jednak nie można odmówić samemu budynkowi i otoczeniu pewnego uroku. Budynek to największy taki obiekt w samym Madrycie, zbudowany w stylu neomauretańskim na pczątku XX wieku.

konie właśnie przywiezione wczesnym popołudniem i przygotowywane do "występu" na wieczór

i wypukłorzeźba umieszczonana murze opasujacym Plaza de Toros z jednej ze stron

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 27-09-2007 o 16:48
Przeczytany 27-09-2007, 15:26   #4
Ewkaa
Bokseroholik

Ewkaa's Avatar

Miasto: Bokserów
Wyślij wiadomość przez Skype do Ewkaa
Domyślnie

Bienvenidos
Piękne zdjęcia, i z mojego ukochanego kraju. Tak więc będę tu zaglądać i czekam na więcej zdjęć ze słonecznej Hiszpanii
Pozdrawiam

Ewkaa jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 27-09-2007, 15:28   #5
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Deirdre, czy to pseudomimozowo-akacjowe drzewo zwija szybko liście, jak je się dotknie, potrąci ? Bo jeśli tak, to jest to po prostu mimoza.

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 27-09-2007, 15:28   #6
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Jeszcze!!
Przeczytany 27-09-2007, 15:29   #7
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Jeszcze!!
Jeszcze, jeszcze! (jeszcze kilka za dużych zdjęć )

Behemot jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 27-09-2007, 15:35   #8
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Witajcie pierwsi zwiedzający!

Sirion - no wlasnie napisalam mimozowo-akacjowe bo liscie takie jak one ale nic a nic sie nie zwijają!

Behemot - litości! ja mam tu tylko jakis irfanview który ma sztywne ramówki do zmniejszania i najmniejsze to o szerokości 640 własnie i to jeszcze sie sprawdza przy poziomych fotach ale przy pionowych............ ja wiem ze one za wysokie........ to co, nie dawać pionowych fot? wysyłać siostrze do zmniejszania? a buuuuuuuuuu jak kcem mocniejszego kompa z fotoszopem, bez niego jak bez ręki albo dwu, buuuuuuuuuuuuu.

na szczeście stare foty z tajnej płytki są mniejsze, ufffff
I widze wlasnie ze te zmniejszane foty w irfanview grube i ciężie jak nie wiem co... nie ma to jak PORZĄDNY program graficzny!

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 27-09-2007 o 15:46
Przeczytany 30-09-2007, 00:14   #9
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Ah, tak wąskie ulice to głównie Toledo ma! Choć i w Madrycie tez takie znaleść można, choćby uliczka Łokcia - ma identyczne rozmiary jak ta toledzka na focie

nooooo, foty zielska i zwierzów to ja bardzo lubie robic, tego zawsze będzie tu dużooooooooooooo.
Przeczytany 30-09-2007, 00:21   #10
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do madziasto4
Domyślnie

Piękne zdjęcia
Przeczytany 30-09-2007, 01:52   #11
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Dzięki za pochwałki. Któż ich nie lubi???

Toleda ciąg dalszy...

Miasteczko z 3/4 stron otacza rzeka która usilnie stara się podmyć skaliste brzegi i ukraść kawałek ziemi na której stoi kilka domów poniżej miejskich murów. W jednym miejscu postawiono wręcz zaporę ze śluzami by nie pozwolić jej na tę sztukę. W efekcie rzeka spiętrza się efektownie. Tu po przeciwnej stronie widać przystań promową (chyba) a wyżej na zboczu restaurację z widokiem na miasto

a tu właśnie widać jak rzeka ukradła 1 dom - on stoi już w wodzie "po kolana" a koło domu "mini Niagara"

A tu jeden ze starszych domów w Toledo usadowiony tuż nad rzeką której nie widac gdyż fota robiona już wysoko ze schodów prowadzących do miasta

i zblizenie na opuncje - tego cuda rósł tam cały zagaj jak mały las!

A to drugi brzeg rzeki. Dokładnie na takim samym wzgórzu a raczej serii wzgórz leży Toledo. Niestety skałek spod bruku i murów i domów już ne widać...

następny mały kawałek murów miejskich, jak zwykle wyraźnie arabskich...

A to dolny rząd murów miejskich od wschodu. Ludzka postać uzmysławia skale jakie to wielkie. W tym miejscu mury wiły się tworząc drogę prowadzącą pod górę. Idąc nią miałam w oczach scene z Władcy Pierścieni - gdy Gandalf zasuwa konno w góre Białego Miasta...

I to juz koniec wycieczki, ponownie dworzec, tym razem w świetle słońca zmierzającego powoli ku zachodowi....
Przeczytany 30-09-2007, 01:58   #12
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do madziasto4
Domyślnie

Jak tam cudownie...
Przeczytany 30-09-2007, 23:08   #13
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Deirdre, Ty mnie wprawiasz w depresję !!!!! Ja kocham zwiedzać, kocham ciepłe kraje, a jak widzę jakość Twoich zdjęć, to chcę umknąć do mysiej dziury !

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-10-2007, 00:44   #14
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

nie bede dyskutowac o apetycznosci lub nie zdjecia i jego temacie (bo jest bardzo szowinistyczne) - głównie chce pokazac co mozna zrobic fotoszopą. I dlaczego wszyscy w gazetach są taaaaaaaaaacy szczuplii gładcy.
Tutaj efekt koncowy wg mnie psuje troszke nieproporcjonalnie duze siedzenie modelki ALE podejrzewam ze filmik ma byc wlasnie prezentacja co mozna zrobic programem a nie przygotowywaniem modelki na rozkladowke

http://www.youtube.com/watch?v=iJG8y9SmPQw

prosze sie nie przejmowac tym ze trzeba kliknąć "confirm birth date" - nie ma tam nic strasznie zdrożnego!
Przeczytany 01-10-2007, 10:18   #15
Vogue

Vogue's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Vogue
Domyślnie

Świetna kuracja odchudzająca!!!!

Przepiękne te zabytki Toledo!!!! Zazdroszczę,ze masz czas i
spokojnie możesz te cuda obejrzeć.

Vogue jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Słowa kluczowe
ciacho??, CZARNOWŁOSA_PASTERECZKA, Dido, Kobieta z fioł(ki)em!, Miszczyni bałwanów, miszczyni groomingu, miszczyni słoniowej pamięci, niechluj literacki, słońce, Syrenka_zajadła_i_bojowa, tanuki_czyli_jenot, w łóżku z grzywką, _Nogi_Nr_2_Tego_Forum

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów