Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 13-10-2007, 19:42   #121
BlackAngel
Doruś [']

BlackAngel's Avatar

Miasto: Piaseczno k. Warszawy
Wyślij wiadomość przez GG do BlackAngel Wyślij wiadomość przez Skype do BlackAngel
Domyślnie

Jaki fajniusi
Przeczytany 13-10-2007, 23:53   #122
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Cytat:
Napisał Deirdre Zobacz post
Ty wiesz ile toto pożera???
Ile?
Cytat:
Napisał Deirdre Zobacz post
A jak piszę takie mundre rzeczy to nie wygląda ze się wymądrzam za bardzo? Boję się byc taka za bardzo belferkowata Co ja poradzę ze jak co wiem to lubie o tym opowiadać?
I chwalić Boga, że lubisz. Opowiadaj. Ja z kolei lubię jak ktoś mówi o tym co wie, bo coś z tego dla mnie wynika - dowiaduję się ciekawych rzeczy....
Przeczytany 16-10-2007, 01:19   #123
Szemrana
Małgorzata

Szemrana's Avatar

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez GG do Szemrana
Domyślnie

Puli mnie tu przysłała i nie żałuję
Piękne zdjęcia a i kawał świata można zwiedzić przy okazji
Szemrana jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-10-2007, 08:34   #124
cavallo

cavallo's Avatar

Miasto: Kraków
Wyślij wiadomość przez GG do cavallo
Domyślnie

Heja!!!

Miłego dnia!!!

Opowiadaj, opowiadaj....
cavallo jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-10-2007, 08:35   #125
cavallo

cavallo's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do cavallo
Domyślnie

Miłego dnia!!!

Opowiadaj... opowiadaj....
cavallo jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-10-2007, 08:54   #126
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

Szlag mnie trafił na miejscu ognisty! Napisałam maila i jak RAZ JEDEN nie skopiowałam cholery do schowka to mi go nie zapisało tylko wywaliło bład przy przeładowaniu strony. Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrr
jak ja kruca tego nie nawidzę aaaaaaaaaaaaa wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
CIcho
jestem kwiatem lotosu na tafli jeziora, czy jak to szło

doooooooobra
jeszcze raz

M10M, aż polazłam na forum gadzie żeby sprawdzić dokładnie i nie pisać głupot z pamięci. Kameleon najbardziej żarłoczny z wszystkich jaszczurek w skali swojej masy. Wedle słów posiadaczy potrafi w dzień wtrząchnąć zawartość pudełka świerszczy a w pudełku 20-30 sztuk 4 cm owadów. Ale jedzenie to jeden pikuś! Reszta też nie od parady! Np: żeby kameleonowi było miło i przyjemnie potrzebuje do szczęścia duże terra. I nie lubi się nim dzielić! Dwa kameleony to dwa duże terra! Picie - tylko bierząca woda więc trzeba zbudować ciurkadelko albo wstawić mini kaskadke z napędem żeby ta woda jednak wspinałą się na góre i podążała w dól, inaczej kameleon sie nie da rady napić. A wylęg małych kameleonkow to szczęscie i tragedia w jednym. Super że się udało je wykluć ale zapas karmówki z hodowli znika w tempie zastraszającym jak sie taka seteczka maluchów wydrze o papku!
To ja juz wolę węże, spokojne toto, nie grymasi na wodę w misce, je 2-3 razy na miesiąc... i też jest ładne

Szemrana, bardzo mi miło! Zapraszam częściej.... Ładne kawałki szerokiego świata zobaczysz też u Ariski i innych użytkowników też (sama jeszcze przez wszystkie galerie nie przebrnęłam) Choć nie powiem, ten "mój" kawałek też ładny

hej hej Cavallo! Miłego dnia!
Zaraz trzeba znikać do pracy, a tak sobie myśle coby tu jutro wstawić.... Zobaczymy
Przeczytany 16-10-2007, 09:17   #127
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

I tak to się kończy - jak coś ładne, to trzeba przy tym natyrać się do upadłego - to a propos tego kameleona. Śliczne są a takie kłopotliwe.... Pisząc "śliczne" miałam na myśli, że takie brzydactwa, że aż trudno oczy oderwać. Tak samo mam z psami - moja ukochana od zawsze rasa to bassety - nikt inny nie ma tak krzywych łap i tak "wczorajszego" wyglądu
Najlepiej byłoby przenieść się w jakiś inny klimat - kameleony luzem, papugi nad głową itp. Kiedyś zachwycałam się Australią, dopóki mnie nie uświadomiono, że tam żyje największa ilość (liczba ) gatunków jadowitych (owady, węże, skorpiony itp. przyjemniaczki).
Chyba na Ziemi nie ma raju....
Przeczytany 16-10-2007, 09:50   #128
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Chyba na Ziemi nie ma raju....
Jest. Gdzie są sznurki tam jest raj
Przeczytany 16-10-2007, 11:34   #129
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

A figę z makiem... sznurki trzeba suszyć [IMG]*************************/senatn/images/C%20teas/56BE7AA.gif[/IMG]
Przeczytany 16-10-2007, 11:37   #130
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
A figę z makiem... sznurki trzeba suszyć [IMG]*************************/senatn/images/C%20teas/56BE7AA.gif[/IMG]
Mokre sznurki tez sa rajskie
Zabłocone też.
I nawet wytarzane w zdechłym krecie
Przeczytany 16-10-2007, 11:52   #131
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

A mnie się spodobały hiszpańskie psy dowodne - wyglądają jak ostrzyżone puli, co z jednej strony sporo ujmuje ich urodzie ale, jak mawiał reb Tewie - "z drugiej strony" - ujmuje też pracy przy nich.....
Przeczytany 16-10-2007, 15:12   #132
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Hihihihi M10M zapraszam do Hiszpanii, papugi latają, gekonki po murach biegają (im dalej na południe: w andaluzje, na Majorkę, tym więcej) z jadusów tylko kilka gatunków żmijek więcej niż w polsce - idzie się nauczyć które to no i nie natyka się człek na to co chwila! A jak się natknie to nie jest to tak zjadliwe jak grzechotnik na przykład... Normalnie mały raj
Ostatnio w celu douczania sie o wężach oglądaliśmy cykl BBC o tychże i naocznie i nasłusznie dowiedziałam się ze taka Czarna Mamba, milusia jadowita zołza z afryki rozwija prędkość na lądzie 11-19 km/h co oznacza że przegoni ona uciekającego człowieka. Na filmie pokazali to składając dwa obrazy (ktoby się ośmielił napuścić Mambę na człeka!!??!!) zasuwającej po bieżni Mambicy i takiego co zawodowo przez płotki zasuwa. Przegoniła go w try miga! Zimno się robi zwłąszcza jak lektor doda że jej jad zabija w kilka sekund i żaden lekarz ani surowica w kieszeni nie pomoże, brrrrrrrrrrr! A ja chciałam Kenie zwiedzić! Chyba sobie te Afrikę odpuszczę!

Puli ty masz raj na ziemi w domu szczęściarzu bo masz piesy dwa!

A co do hiszpanków, M10M, nie żałuj ich, nie żałuj - jak im się włosy pozapuszcza to też im się same dredy robią, nie widziałaś przykładu??? O tu w drugim poście jest dredziarz-hiszpan:
http://psiakosc.com/forum/showthread.php?t=741
Przeczytany 16-10-2007, 16:16   #133
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

A tak mam jeszcze chwilkę to pokaże Wam inne ładne zbożówki, co poniektóre takie piękne że jak kiedyś bede miała duże mieszkanie albo zameczek.....

tak wygląda podstawowy kolor zbożówki czyli classic, spotykanej najczęściej w sprzedaży i na swobodzie w pn Ameryce:

ale cały wic i zabawa polega na tym że u tego gatunku łatwo uzyskac mutacje barwne (samoistne sa) a krzyżując odpowiednio te kilka odmian bazowych otrzymuje sie wiele innych. Zajmuja sie taką zabawą głównie wielcy hodowcy z gigantycznymi fermami zbożówek w USA - łatwiej im takie cuda uhodować nowe w skali 1000 weży niż laikowi z 1 węzykiem w domku!
najbardziej podstawowe odmiany barwne (nie będę się wielce w szczególy wgryzać, będę pisać tak ogólnie)
Amelanistyczny czyli bez czarnego barwnika w skórze

Anerytrystyczny czyli bez czerwonego barwnika w skórze

i najprostsza krzyżówka miedzy Anery i Amel to Snow - czyli weżyk z minimalna ilością czerwonego i czarnego barwnika
młody - zbożówki bardzo zmieniają kolor w czasie wzrostu, w pełni wybarwiają się jako 2 latek nawet...

dorosły

następne odmiany barwne to już niezła jazda wsród innych samoistnych odmian barwnych plus cięzka praca hodowlana i genetyka, nie bede sie w głebiać, po prostu prosze podziwiac!

odmiany żółte
AMBER

CARAMEL

CARAMEL MOTLEY

BUTTER

BUTTER MOTLEY - jedno z moich marzeń - motley polega na tym że łaty na plecach są tak duże że zlewaja sie w całość a tło stanowi ozdobne kropki na plecach

inna wersja odmian wzoru to paski
BUTTER STRIPE - młody

BUTTER STRIPE - dorosły - widać wyraźnie jak kolor zmienia z wiekiem

najnowsze cudo GOLDDUST - ja wiem że dla laika to wszystko takie same żółtki ale sposoby uzyskania ich są różne

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 16-10-2007 o 16:44
Deirdre jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-10-2007, 16:36   #134
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Odmiany "czarne" czyli na bazie anery

zwyklego anery wklejac nie bede bo juz jest wyżej, charcoala kurka znaleść na stronie nie moge. Ale w sumie wygląda bardzo podobnie jak ta sztuka:

Bardziej wydumane odmianki:

GHOST - rozjaśniony charcoal

LAVENDER

HYPOLAVENDER

SILVER QUEEN

no i kombinacja podobna jak z Amel i Anery tylko zamiast Anery na tatusia dano Charcoala - efekt - nie ma nawet zółtych plam na plecach, ideałem jest wąż zupełnie biały!
BLIZZARD

i najświeższa jeszcze gorąca odmiana z farmy Richa Zukowskiego (z jego strony wszysytkie fotki, co widać)
ANERY C

PEWTER

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 16-10-2007 o 16:56
Deirdre jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-10-2007, 16:55   #135
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Odmiany "czerwone"

dla przypomnienia Amel raz jeszcze ale motley

HYPOAMELANISTIC

następne marzenie czyli CRIMSON

CANDY CANE

BLOODRED - czerwony bez łatek

i młodziutkie ULTRAAMELki

Słowa kluczowe
ciacho??, CZARNOWŁOSA_PASTERECZKA, Dido, Kobieta z fioł(ki)em!, Miszczyni bałwanów, miszczyni groomingu, miszczyni słoniowej pamięci, niechluj literacki, słońce, Syrenka_zajadła_i_bojowa, tanuki_czyli_jenot, w łóżku z grzywką, _Nogi_Nr_2_Tego_Forum

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów