Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Żywienie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 10-02-2009, 10:46   #1
MariuszBeagle

MariuszBeagle's Avatar

Miasto: Namysłów
Wyślij wiadomość przez GG do MariuszBeagle
Domyślnie karmy suche -jak wybierac, co wiedziec, ranking

artykulik nt doboru karmy, na co zwrocic uwage, jak uniknac pulapek i 'amatorski' ranking karm. Zapraszam do lektury

http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/Kr...ch-karmach.htm
Przeczytany 10-02-2009, 13:36   #2
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Jak czytać informacje na opakowaniach

13 mitów na temat żywienia psów
Przeczytany 10-02-2009, 23:13   #3
Borsaf

Domyślnie

Przeczytałam wszystkie linki....bardzo ciekawe!
Pozwoliłam sobie link do tego tematu zamiescic na Terierkowie
Borsaf jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 14-02-2009, 23:01   #4
LeCoyotte
fotosznupak

LeCoyotte's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do LeCoyotte
Domyślnie

I żywieniu psów po angielsku http://www.dogfoodproject.com/
Spis karm http://forums.dogfoodproject.com/pos...&Board=dogfood
Ogólnie o żywieniu zwierząt, nie tylko psów www.fao.org
LeCoyotte jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-03-2009, 14:17   #5
ania3M

Miasto: Gdynia
Domyślnie

Cytat:
Napisał MariuszBeagle Zobacz post
artykulik nt doboru karmy, na co zwrocic uwage, jak uniknac pulapek i 'amatorski' ranking karm. Zapraszam do lektury

http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/Kr...ch-karmach.htm

Bardzo, bardzo podoba mi się ten artykuł. Ponieważ poszukiwałam razem ze swoimi psami.
Jestem 100% zwolenniczką Barfu, jednak posiadając tak duże psy ta metoda żywienia jest jak na mnie za droga. Dodatkową trudność sprawia odpowiednie zbilansowanie diety rosnącemu molosowi. Karmienie w trakcie wyjazdów.
Nie mogę polecić jej szczeniakom w fazie wzrostu. Trzeba mieć spore doświadczenie żeby karmić tak rosnącego psa.

Moje przygody z karmami - można się uśmiać

Pierwszą karmą była Acana Large - dla szczeniąt. Jedzona średnio chętnie, sraczka już w trakcie jedzenia drugiego worka. W konsekwencji poważne zatrucie - pies był tydzień na kroplówkach, ledwo to przeżył. Potem poszukiwanie odpowiedniego smaku - Arion, Eucanuba, Hils, Royal Canin i pewnie coś jeszcze.
Z wymienionych pasowała smakowo RC Baby Dog. Cóż potem. Pierwszy worek ok, potem znowu sraczka. Szukałam odpowiedzi - no bo niby skąd, taka droga i podobno najlepsza karma.
Dowiedziałam się, że bytówka jest produkowana w Polsce więc najlepiej zrobię kupując francuską linię weterynaryjną. Tak przyjechał do mnie RC D&Osteo. Mój weterynarz po tej informacji stuknął się w głowę. Kobito, niby glukozamina i chandroityna zwiększona, ale on rośnie a w tej karmię mięsa mimo 250 zł za 14 kg nie ma za wiele.
Ściągnęłam 15 kg Oryena. Dostali go sąsiedzi - mój pies nie chciał jej nawet powąchać. Miała być najbardziej mięsna z mięsnych. Jednak jakaś taka twarda nie pachniała zachęcająco i wcale nie zdziwiłam się, że Al ma ją gdzieś.

Mój mąż niezmiennie powtarzał - rozpuściłaś, dogadzałaś no i masz. Zaczęły się problemy ze stosunkiem wapnia do fosforu. Pies chodził na sztywnych łapach. Był to prosty efekt dosmaczania karmy suchej puszkami mięsnymi i innym kombinowaniem, żeby tylko coś jadł.
Ogłosiłam kapitualację, pojechałam na konsultacje do speca od psich szkieletów.
Zrobił badania - zalecił jeśli nie chce jeść suchej, a ja nie chcę go przegłodzić - najlepszy będzie BARF.
Molos rośnie - nie powinien przytyć, więc nie wypełniamy zbożem. Tak więc 70 % diety mojego psa stanowiło mięso. Reszta - przetworzony nabiał, owoce, warzywa. miód, olej jadalny, glukozamina, chandroityna. Konieczne kontrolne wyniki.

Ali jadł, rósł, piękniał w oczach. Żadnych luźnych kup. Trawił idealnie. Po dłuższym czasie takiej diety - ja mu szyję z indyka, A ON NA MNIE PYTAJĄCO - masz może szponder wołowy? Bo wiesz wołowina smakuje mi zdecydowanie bardziej.
Jak mu wytłumaczyć, że wołowina fosforu ma za dużo żeby mógł ją jeść codziennie
Że taka dieta musi być urozmaicona

Coż dalej - trafiła do mnie Abiśka. Bardzo chętnie przeszła z Puriny na Barfa. Mój potrfel zaczął się przy dwójce odchudzać bardzo poważnie.

Koło ratunkowe przyszło od hodowcy Leośków - na forum pojawiła się informacja o nowości. Piesy zamawiały próbki po kolei, o dziwo jadły chętnie. Pomyślałam, a niech to, ja też zamówię Nie wierzyłam. Otworzyłam próbkę a one ją po prostu zjadły i chciały jeszcze

Zamówiłam worek, wyjechałam na trzy dni. Psy zostawłam z mężem. Jedzą suchą do dzisiaj od przeszło 8 miesięcy. Wapń i fosfor w normie. Piękna sierść, mocne łapy, zdrowe i zadowolone psy.

Karma - może nie najlepsza z najlepszych, bo każdy pies to indywiduum stąd nie ma jednej odpowiedzi dla kazdego psa. Karmię swoje piesy segmentem Super Premium w którym producent się specjalizuje i ten rodzaj polecam. Składnikiem głównym tej linii karm jest mięso nie suszone ale świeże, dodane jako jeden z ostatnich składników w fazie produkcji. Nie tłuczony w pierszej fazie w mixerze. Karma jest konserwowana naturalną witaminą E bez dodatków BHA I BHT.

Producentem jest firma Husse - Szwedzi, zaczynali od małej firmy rodzinnej. Dzisiaj sprzedają swoją karmę w ponad 20 krajach na świecie. W Polsce działaja od roku, budują tutaj swoją dystrybucję.
Husse to nie tylko towar ale usługa. Każdy z dystrybutorów to osoba związana ze zwierzakami, która portafi doradzić wybór karmy w zależności od wieku, wielkości, stanu zdrowia pupila.
Husse produkuje pod faktyczne potrzeby psów, nie pod szerokość półek sklepowych.
Dzieki skróceniu łańcucha dystrybucji - omijamy hurtownie, sklepy. Firma oferuje bardzo wysoką jakość za cenę niższą niż marki w Polsce uznawane za wiodące i najlepsze. Dodatkowym atutem jest bezpłatna dostawa do domu klienta.

Polska strona www.husse.pl, strona ogólna www.husse.com.

Warto sprawdzić
ania3M jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-03-2009, 18:43   #6
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Szkoda, że 7 kg to najmniejsza paczka. Mój pies ma suche jako uzupełnienie i taka ilość mi niepotrzebna. Aktualnie je Orijena i wcina go z widoczną przyjemnością. Ale on wszystko zjada z przyjemnością - tabletki traktuje jak ciasteczka
Przeczytany 18-03-2009, 10:23   #7
ania3M

Domyślnie

Szkoda Mniejszych opakowań nie ma, bo dowozimy bezpośrednio do domu bez kosztów, stąd większe opakowania.
Jednak dla tych, którzy kupują karmy znanych w Polsce marek, płacąc za mączki, kukurydzę jako składnik głowny jest to naprawdę fajna propozycja

Dla mnie ważny jest też sposób konserwowania karm, bo jeśli podstawą żywienia mojego psa jest karma sucha - chcę go uchronić przed faszerowaniem go czymś, co do konserwowania żywności ludziej nie jest dopuszczone bo szkodzi ludziom. Jeśli szkodzi ludziem - szkodzi psom
Za wszelką cenę chiałabym swoim kudłaczom wydłużyć ich życie i chronić przed chorobami
Przeczytany 18-03-2009, 10:49   #8
wolfi

wolfi's Avatar

Miasto: Między swymi
Domyślnie

Karma Orjen jest rzeczywiście jedną z ciekawszych ofert na naszym rynku, biorąc pod uwage skład i wierząc, że ma potwierdzenie w rzeczywistości.
Jak każda sucha karma jest to jednak żywność przetworzona chemicznie.
Chciałam przeczytać jaki skład mają karmy super premium z podanej strony:www.husse.pl ale nie moge takiej informacji znaleźć na tej stronie.

Odchować olbrzyma od szczeniaka na BARFie można i mam takiego w domu
Nie mieliśmy, odpukać, żadnych problemów wzrostowych ani innych co oczywiście wypływa z prawdiłowego żywienia ale i GENÓW.
A szczeniaczek wyglądał tak:

A teraz niespełna dwuletni wygląda tak:

Tu mozna zobaczyc ja rósł:
http://www.wilczarz.pl/index.php?opt...d=74&Itemid=26

http://www.wilczarz.pl/index.php?opt...=179&Itemid=26

http://www.wilczarz.pl/index.php?opt...=251&Itemid=26
Przeczytany 18-03-2009, 11:40   #9
ania3M

Domyślnie

Cytat:
Napisał wolfi Zobacz post
Karma Orjen jest rzeczywiście jedną z ciekawszych ofert na naszym rynku, biorąc pod uwage skład i wierząc, że ma potwierdzenie w rzeczywistości.
Jak każda sucha karma jest to jednak żywność przetworzona chemicznie.
Chciałam przeczytać jaki skład mają karmy super premium z podanej strony:www.husse.pl ale nie moge takiej informacji znaleźć na tej stronie.

Odchować olbrzyma od szczeniaka na BARFie można i mam takiego w domu
Nie mieliśmy, odpukać, żadnych problemów wzrostowych ani innych co oczywiście wypływa z prawdiłowego żywienia ale i GENÓW.
A szczeniaczek wyglądał tak:

A teraz niespełna dwuletni wygląda tak:

Tu mozna zobaczyc ja rósł:
http://www.wilczarz.pl/index.php?opt...d=74&Itemid=26

http://www.wilczarz.pl/index.php?opt...=179&Itemid=26

http://www.wilczarz.pl/index.php?opt...=251&Itemid=26
Pewnie, że można odchować zdrowego szczeniaka na Barfie, bardzo lubię barf i też robię psom odboje od suchej na rzecz takiej diety Mój Al w zasadzie wychował się głównie na Barfie.
Jeśli czegoś nie podam w Barfie- uzupełnię braki wracając do suchej karmy.
Piesy strasznie się cieszą widząc mięcho i kości. Wcale mnie to nie dziwi

Na stronie www.husse.pl po lewej stronie jest menu w podziale na psa i kota. Kolejny podział - karmy premium, super premium.
Po wyświetleniu produktów kazdy z nich ma dołączony link - więcej. Do pobrania gotowe pliki PDF z opisem składu.
Najlepszy produkt - bez dyskusji super premium. Moje moloski wcinają Optimala
Przeczytany 18-03-2009, 12:18   #10
wolfi

wolfi's Avatar

Miasto: Między swymi
Domyślnie

Dotarłam do skladu- dziękuję.
Przeczytany 22-03-2009, 21:14   #11
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Szukam suchej karmy, która ma duże chrupki? Ktoś się spotkał z jakąś godną polecenia?

1% dla Fundacji Szara Przystań KRS: 0000288303
coztego jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-03-2009, 00:46   #12
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Miasto: Sarnów
Wyślij wiadomość przez GG do Pysia
Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Szukam suchej karmy, która ma duże chrupki? Ktoś się spotkał z jakąś godną polecenia?
Największe chrupki ma Royal Giant Adult. Wiem, bo moje baby są tak łapczywe ze połykaja i się ksztuszą A jak chrupki są wieksze to gryzą Gianta Adulta gryźć muszą
Pysia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-07-2009, 20:09   #13
MariuszBeagle

MariuszBeagle's Avatar

Miasto: Namysłów
Wyślij wiadomość przez GG do MariuszBeagle
Domyślnie

duze chrupki ma Fitmin dla duzych ras
Przeczytany 20-07-2009, 19:39   #14
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Miasto: Gdansk
Wyślij wiadomość przez GG do lady m
Domyślnie

Mam pytanie... Czy ktos probowal kiedys karm Wolfsblut lub Healthy Paws?
Szczegolnie sklad Wolfsblut wyglada dosc zachecajaco ale szczerze mowiac nigdzie jeszcze nie widzialam tej karmy...

lady m jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 20-07-2009, 23:50   #15
Sandra i Amon

Sandra i Amon's Avatar

Miasto: Zielona Góra
Wyślij wiadomość przez GG do Sandra i Amon
Domyślnie

ja miałam trochę wolfsbluta , chyba jakieś 3 kg bo koleżanka swojej suce kupiła ,ale jeść nie chciała - moje wcinały bardzo chętnie , nawet jamnik niejadek i żadnych rewelacji nie mieliśmy. Kupowałabym to gdyby tylko ta cena była niższa

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów